Poslední komentáře

Výběr podle data

Prosinec 2019
Po Út St Čt So Ne
« Srp    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiv příspěvků

Vyřazení deváťáků v zámecké jízdárně...

„Něco málo fotografií“ pro vzpomínku na dnešní slavnostní den….

[...]

Růžová krinolína

Hodiny vlastivědy mohou být zajímavé a upoutat tématem, nad kterým se učitel zastaví jen krátce………

Ale pro žáka, kterého dané téma právě „chytlo“ svým obsahem, je oslovením pro hlubší studium a práci. Dokáže si tak leckdy připravit do hodiny velmi zajímavý program a rozvést učivo do rozměrů, nad kterým učitel žasne……..

Téma 19. stol. je opravdu rozsáhlé [...]

Skupina s rozšířenou výukou AJ - Výsledky testů

Vážení rodiče, milí žáci!

Jsme rádi, že jste se v tak hojné míře zúčastnili  “přijímaček“ do skupiny s rozšířenou výukou AJ. Test byl velmi obtížný, přesto jste se s ním, milé děti,  vypořádaly se ctí. Mnohdy rozhodovala i náhoda či momentální rozpoložení. Skupinu bude navštěvovat 14 dětí, které dosáhly v testu nejvyššího skóre. Pokud by někdo [...]

Balet Popelka

Ve středu, 29.4.2015, měl celý první stupeň naší ZŠ možnost zhlédnout překrásné baletní představení Popelka, jež si připravil taneční obor ZUŠ Rychnov nad Kněžnou. Výkony tanečníků byly jako každý rok perfektní a my se už nyní těšíme na další vystoupení.

[...]

I děti umí pomoci

V rámci projektu Dobrý soused připravila místostarostka města RK pí Mgr. J. Drejslová na 24.4.2015 akci „I děti umí pomoci“. Program proběhl ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Škoda Kvasiny, s Plaveckým bazénem RK, s Českým červeným křížem RK, s městem Solnice a s obcí Kvasiny.

V bazénu děti viděly ukázky práce potápěčů, plavaly v divoké řece, upevnily si prvky záchrany tonoucího. Hasiči předvedli [...]

Den Země v 5.B a 5.C

Na Den Země jsme se vypravili do Dlouhé Vsi podívat se do bioplynové stanice. V hodinách jsme mluvili o alternativních zdrojích energie. Pan Janovec nás provedl a velmi srozumitelně dětem vysvětlil celý proces. Viděli jsme i telátka, velmi nás zaujalo automatické dojení krav a některé děti měly  možnost i ochutnat čerstvě nadojené mléko. Dozvěděli jsme [...]

Chystáme sběr papíru

SBĚR PAPÍRU

pro žáky 1. stupně se uskuteční

v úterý 12. a ve středu 13. května 2015.

Kontejnery budou přistaveny u obou budov školy.

V úterý je možno vozit sběr od 7:00 do 18:00 hod.,

ve středu od 7:00 do 12:00 hodin.

Balíčky musí být podepsané a zvážené.

Odevzdané množství sběru nahlásí žáci své třídní učitelce/svému třídnímu učiteli.

Golden Cockatoo počtvrté

Přistihli jste se, že si celý den broukáte anglickou písničku a zároveň ve Vás doznívá pohodová atmosféra příjemně stráveného odpoledne? Pak jste jistě navštívili naši pěveckou soutěž GOLDEN COCKATOO! Známá soutěž se zpěvem anglických písní žáků na ZŠ Javornická proběhla již počtvrté a nutno dodat, čím starší, tím lepší!

Odvážní a kreativní účinkující, stále se zlepšující [...]

Přijdete na Kakadua?

Drátkujeme v hodinách výtvarné výchovy

Žáci 5.B zkoušeli drátkovat. Tato nesnadná technika vyžaduje hodně šikovnosti a trpělivosti. Vyzkoušeli jsme si udrátkovat strom života a velikonočního zajíčka. Posuďte sami, jak se nám to povedlo.

[...]